Каталог


 • НА ЗАКІНЧЕННЯ
 • Головна ЯК ПОЧАТИ Як досягти успіху
  Як досягти успіху?

  Більшість фахівців сходиться на тому, що досягає успіху та людина, яка вже має певний успіх. І це цілком закономір­но, оскільки вона вірить у себе, у свої сили. Для неї кожний малий успіх є сходинкою до наступного, більшого. Той, хто не звідав ніякого успіху, не має таких можливостей. Це виявля­ється уже з перших років навчання у школі. Ті учні, що досягли у навчанні добрих результатів, успішно закінчують школу, а ті, хто не зазнав успіху, хто не вірить у свої сили, здебільшого примиряються зі своєю роллю невстигаючого і з великими труднощами «переповзають» з класу в клас, а нерідко опиняються і поза школою. Тому завдання вчи­телів — дати можливість відчути успіх, віру в себе і слабим учням.

  Справа, яка вам вдалася, сама по собі не така важлива, як той факт, що ви досягли успіху. Це вселяє у вас упевненість у собі, віру в свої сили. Тому намагайтеся частіше згаду­вати минулий успіх і, головне, пам'ятайте почуття, які ви пережили при цьому. Це створює певну «атмосферу успіху», «звичку успіху». При кожній наступній удачі згадуйте про попередні і таким чином зміцнюйте почуття впевненості в собі.

  «Вчіться більше на своїх успіхах, ніж на невдачах»,— пише відомий учений Б. Холдейн. Звичайно, аналізуючи будь-яку завершену справу, ви повинні з'ясувати, де вчинили правиль­но, а де схибили. Усвідомивши помилки, намагайтеся їх уника­ти надалі. Але на цьому думки про невдачу викиньте з голови і займайтеся краще аналізом методики виконання успішно завершених справ, щоб убезпечити себе від невдач у майбут­ньому.

  Кажуть, коли І. П. Павлова студенти запитали, які переду­мови успіху та як його досягти, він відповів: «Треба любити те, що робиш, і йти вперед крок за кроком». Добре запам'я­тайте ці слова. Про натхнення мова йде на стор. 146. Але ніяке натхнення не допоможе, якщо ми, взявшись за якусь справу, не будемо в ній наполегливо просуватися вперед, крок за кроком. Ми обов'язково зазнаємо невдачі, і це відіб'є охоту до будь-якого починання взагалі. Ось, наприклад, як тренуються штангісти. Спочатку вони підіймають легшу вагу, а далі поступово збільшують її, додаючи на штангу круг за кругом. Так само повинні робити й ви. Не переоцінюйте своїх сил і здібностей, інакше будете розчаровані і втратите відвагу на майбутнє.

  Виробіть у себе звичку реагувати на невдачі й неприємно­сті оптимістично. У прикрій ситуації хай у вас не опускають­ся руки, навпаки, активно шукайте з неї виходу.

  Через деякий час така активність у складних ситуаціях, а також при вирішенні проблем стане для вас природною. Звичка почне спрацьовувати так, що коли ви знову опи­нитесь у подібній ситуації, ви автоматично займете активну позицію.

  І навпаки, той, хто в такому становищі втратив віру в свої сили, був пасивним, у майбутньому в подібних обставинах здебільшого поводитиме себе так само.

  Всі проблеми, чи то особисті, чи громадські, враз здаються меншими, як тільки ми стаємо супроти них і якнайактивніше докладаємо зусиль, щоб їх вирішити.

  Кілька порад батькам.

  Якщо ми чекаємо від дитини добрих результатів (певна річ, у межах її сил і можливостей) і даємо їй це відчути, вона легше подолає труднощі на шляху до їх досягнення. Якщо ви не вірите в дитину і постійно їй говорите, що вона ні до чого нездатна і що нічого у неї не вийде, ви можете її в цьому переконати, і вона такою стане.

  У дитини треба всіляко зміцнювати віру в себе, формувати передчуття, що їй у всьому буде щастить. Невдахою можна стати ще в дитинстві, залежно від того, який образ власного «я» одержить людина в сім'ї і в школі. Численні експерименти підтверджують позитивний вплив навіювання, за допомогою якого втлумачували віру в себе, впевненість у своїй «везучості» тим, хто ніколи не зазнав почуття успіху. Адже ніщо не приносить таких успіхів, як сам успіх.

   
  При копіюванні матеріалів з сайту, посилання на
  http://miroteka.info/ "Як удосконалювати самого себе" обов`язкове